logo

videoSoaphoriaSHP a.s.RaweaZnačka kvality SKKvalita z našich regiónov

Aktuality

                                    Ovládajú nás nadnárodné finančné spoločnosti.
 
    Ako môže každý z nás ovládanie nadnárodných finančných spoločností obmedziť?
Článok je základný náčrt ako ovládajú nadnárodné finančné spoločnosti politikov a následne nás. Ďalší článok bude o konkrétnych krokoch nadnárodných finančných spoločností.
   
     Často počúvame ako nadnárodné finančné spoločnosti riadia politikov a prostredníctvom nich okrádajú ľudí. Nedávno som videl dokument, že na svete je 30 nadnárodných finančných spoločností. Šesť z nich priamo ovláda štáty prostredníctvom politikov. O tom podrobnejšie v ďalšom článku.
 
My sa na túto skutočnosť nemusíme len pozerať. Príklad na čo sa reálne pozeráme a žijeme v nej „dobrovoľne“ – nútene všetci.
 
Bankový sektor je klasická ukážka odovzdávania financií mimo Slovenska. Čo znamená „dobrovoľne“ – nútene odovzdávanie peňazí finančným nadnárodným spoločnostiam.
     Každý z nás teda odovzdáva finančným nadnárodným spoločnostiam vo forme poplatkov 4 až 10,- € každý mesiac. Ďalšie poplatky platia aj drobní obchodníci za každú našu platbu kartou. (Ja už roky neplatím kartou v bežných obchodoch. Kartou platím len v zahraničných obchodných reťazcoch).
Zahraničné obchodné reťazce. Tie riadia tiež nadnárodné finančné spoločnosti. Predávajú v prevažnej časti zahraničný tovar. Čo znamená, že znovu dávame peniaze „dobrovoľne“ – nútene,  mimo Slovensko.
     Od domácich dodávateľov však kupujú tovar často aj pod výrobné náklady. To znamená za dampingové ceny. V ekonomike platí. Dampingové ceny používajú nadnárodné spoločnosti na likvidáciu konkurencie. Logicky vzaté. Cieľ je teda zlikvidovať, prípadne utlmiť domácu výrobu a ľudí tak uvrhnúť do biedy. U nás to využívali a využívajú doteraz.
 Niektorí si to pamätajú, keď kupovali naše firmy takmer za darmo. Politici im to pochopiteľne umožnili takmer a umožňujú. Tým nás finančné nadnárodné spoločnosti stále viac ekonomicky zaväzujú. Paradoxne my sa im skladáme na ich kapitál. To dúfam nikto z nás nechce.
Podobne to je aj s prírodnými zdrojmi, službami a tak ďalej. Nechcem aby tieto riadky zneli ako bez východisková situácia. Snažím sa len dať možnosť tento stav obmedziť. Je len na nás či v tom budeme pokračovať.
 
     Pri jednom stretnutí s talianom, ktorý chodí na Slovensko a hovorí aj česky, som povedal.  Slováci sú národ budúcnosti.
     Dokážu stavať domy, chodiť po dovolenkách, kaviarňach, reštauráciách a tak ďalej. Pritom zarábajú 500 až 600,- € za mesiac. V prvom rade nechcel veriť, že na Slovensku sú také mesačné mzdy. Zhodou okolností boli na celom námestí všetky stoličky obsadené a reštaurácia plná. Tak som mu povedal. Vidíš, všetko plné všade sedí národ budúcnosti.  . Odpovedal. Ale ceny sú vysoké. Ako je to možné? Moja odpoveď. To je tým, že Slováci sú národ budúcnosti. Ale negatíva finančného zadlženia Slovákov som zámerne nerozoberal.
 
Ako to spraviť, aby sme sa ďalej nezadlžovali a peniaze nevyvážali zo Slovenska?
Jedna z ciest je spraviť to ako oni. To je spojiť sa v jeden celok, kde budú výhradne slovenské firmy a služby. Jednoducho prezentovať sami seba, tak aby sme mali istotu, že tovar alebo služba sú skutočne naše. Stránka www.slovenskyvyrobca.sk registruje len firmy Slovenské bez zahraničnej finančnej účasti. A budeme vedieť, že peniaze zostanú na Slovensku. Aj tak sa vytvoria podmienky, aby naši výrobcovia neboli nútený predávať za dampingové ceny.
  A hlavne týmito dampingovými cenami nebudeme „dobrovoľne“ – nútene podporovať bohatnutie nadnárodných finančných spoločností.