logo

videoSoaphoriaSHP a.s.RaweaZnačka kvality SKKvalita z našich regiónovOpasok.sk

Aktuality

     Tu nájdete rôzne videá súvisiace
   so slovenskými výrobcami.

Vieš čo ješ? 

Jogurty - Realita o Jogurtoch od p. Linharta.

https://www.facebook.com/viescojesrelacia/videos/835179859996864/

Vieš o tom, že nie všetky prídavné látky musia byť uvedené na obaloch produktov? Vieš, čo obsahujú jogurty? Obsahujú antibiotiká z mlieka? Vieš, ako sa vyrába jeden z najznámejších slovenských syrov? Dokážeme spoznať rozdiel medzi poľským, menej kvalitným syrom a tým našim?
Potravinový kritik Patrick Linhart, BSc. je producentom skoro polhodinového dokumentu o syroch a jogurtoch. Navštívil známu slovenskú mliekareň aby nám ukázal, ako sa vyrábajú syry aj jogurty. Oslovil kritikov i odborníkov a hľadal ukrytú pravdu o prídavných látkach, ktoré budete márne hľadať na obaloch produktov. S reportérkami v uliciach takisto testoval naše chuťové bunky a znalosti. Ako to celé dopadlo zistíte v investigatívnej reportáži relácie s názvom „Vieš, čo ješ?“. Relácia sa natáčala tri mesiace a vznikla i vďaka podpore vás, spotrebiteľov a sponzorov, ako aj vďaka podpore mediálnych partnerov Netky.sk, Hlavné Správy, Zdravie.sk, rádia Infovojna, KV Online a Startovač.sk.Takto spracované video môže mať každý výrobca potravín.
Pán Linhart Vám video spracuje a bude sa šíriť aj v televízii "BEZ cenzúryTV"Pravda o rajčinách. Tu uvidíte realitu ako sa pestujú rajčiny u nás. A zároveň si vypočujete dôležité informácie aj o prínose pre naše zdravie. Nás zaujal v takto pestovaných paradajkách Lykopen. Čo to je Lykopen? Na čo je dobrý pre organizmus? Aké je množstvo v rajčinách uvádzame na stránke v „Aktuality“. Článok „Dozreté paradajky na koreni“. Skutočne zaujímavé informácie v súvislosti s týmto videom sa dozviete v článku autora videa p. Linharta „Polystyrénové Rajčiny Turistky - podvod na  zdraví spotrebiteľov“
Vypoveď farmáraTreska ako sa dá nahradiťAko sa vyrába pravá nefalšovaná treska.

Známy potravinový kritik sa pustil tentokrát do výroby Tresky. Bohužiaľ, poniektorí výrobcovia, za účelom zvyšovania profitu pridávajú do tohto majonézového šalátu rôzne ingrediencie, ktoré do tohto produktu jednoducho nepatria. Takisto používajú lacnejšie verzie rýb. Pokiaľ sa pozriete na zadnú stranu obalu a uvidíte tam zoznam dlhý ako týždeň pred výplatou, znamená to, že niečo tu nie je v poriadku. Pokiaľ na konci tohto zoznamu nájdete Ryžová múka, alebo Ryžová vláknina, výrobca sa na vás snaží výrazne ušetriť. My sme sa vybrali s kamerou do takej výrobne, kde si zakladajú na tradícii tejto pochutiny. V nasledujúcich minútach vás prevedieme celým výrobným procesom.

www.youtube.com/watch?v=0q2t0dP39Eg


Lidl a Tesco - naozal nás chcú otrávť? Poznáme pravdu.

https://www.youtube.com/watch?v=VrQ3ORX2fjY

Video dokumentuje nezaujatý pohľad potravinového kritika Patricka Linharta na kvalitu potravín.

Praktiky veľkých hráčov
 
Majiteľ Lyra Chocolate nám v krátkosti rozpovedal, ako to chodí u niektorých veľkých hráčov vo svete
 
výroby čokolády, ako sa stavajú poniektorí globálny producenti k destkému otrokárstvu a čo nepatrí
 
do čokolád. Toto 5 minútové video nepotrebuje žiaden koment.
 
Autor
 
Potravinový Kritik
 
Patrick Linhart

Video